رفع نفخ نوزاد
بهترین راه حل برای نفخ نوزاد چیست؟

درمان نفخ نوزاد و باد شکم او : بهترین راه حل چیست؟

مطمئنا پیش آمده که نوزادتان نشانه‌هایی از ناراحتی خود را بروز می‌دهد.

ممکن است این ناراحتی‌ها ناشی از نفخ معده او یا معده‌دردش باشد.پس باید یکسری اقدامات انجام داد و هرچه سریعتر نیاز شد به نزدیکترین داروخانه برای تهیه بهترین قطره نفخ نوزاد مراجعه کرد.

راه حل هایی برای درمان باد معده یا نفخ نوزاد

برای درمان باد معده نوزاد راهکارهای بسیاری هست. اما کاربردی‌ترین آنها ماساژ شکم اوست.گاها شده با همین ماساژ ساده به نفخ معده نوزاد کمک شده!

رفع نفخ نوزاد

و نتوانسته گاز معده اش را خالی کند. می‌توان برای ماساژ از روغن‌های سازگار با پوستش استفاده کرد؛ شامل روغن نارگیل. مقداری کف دست‌تان بریزید و درجهت عقربه‌های ساعت ماساژ دهید. برخی والدین شکم نوزاد را در حمام و زیر آب‌گرم ماساژ می‌دهند. همین گرمای آب هم به آرام شدن دردشکم آن ها کمک می‌کند. برای نوزاد یک ماهه باید به روشی مخصوص نوزاد را در آغوش بگیرید. با راه رفتن طوری که نوزاد روی بازوان شما باشد و دوپایش در دوطرف دست‌تان. یک دست که زیر شکم نوزاد و با دست دیگر به آرامی پشت نوزاد را ماساژ دهید.

پیلاتس کودکان

رفع نفخ نوزاد

گاهی فقط خوابیدن روی شکم به تنهایی برای حرکت‌درآمدن نوزاد کافی نیست. در چنین شرایطی می‌توان برخی حرکات پیلاتس کودکان را استفاده کرد. مثلا حرکت دوچرخه زدن. کودک را روی زمین به پشت خوابانیده؛ پاهایش را بگیرید؛ حالا به حالت دوچرخه پاهایش را تکان دهید. گویا درحال پدال زدن به دوچرخه است.

حرکت مفید دیگر هردوپای نوزاد را به سمت شکم برده و فشار دهید. این به خارج‌شدن‌گاز داخل شکم نوزاد کمک می‌کند.

بادگلو کردن نوزاد

بادگلو گرفتن نوزاد

این روش قابل پیشگیری هم تاکتیکی واکنشی به حساب می‌آید. می‌توانید کودک را بطور ایستاده به قفسه سینه‌تان بچسبانید. مطمئن شوید که دهان نوزاد به سمت بالا باشد و راحت تنفس کند. به آرامی پشتش را نوازش کنید. کم کم او را ترغیب به بادگلوزدن می‌کنید. می‌توان ماساژ دورانی هم انجام داد. به تجربه یکی از مادران”این حرکت را برای بادگلو زدن بچه‌م انجام دادم.”

بهترین قطره برای رفع نفخ نوزاد

  • گریپ واتر :

نوعی دارو برای درمان کولیک و نفخ نوزادان.

  • سایمتیکول :

که ترکیباتی دارد که باعث از بین رفتن گاز معده می‌شود.

  • پروبیوتیک ها :

باکتری‌های مفید برای معده که کولیک را کاهش می دهند.