چه فعالیت های هنری خوبه با کودکان انجام‌ بدیم ؟
چه فعالیت های هنری خوبه با کودکان انجام‌ بدیم ؟

برای اینکه یک فعالیت یا کار هنری رو در فهرست علاقه مندی های‌تان قرار دهید باید یکسری شرایط رو لحاظ کنید :

• سرگرم کننده و دارای پایانی نامعلوم باشد.
• انجامش آسان باشد.
• به گونه ای باشد که کودک بخواهد بارها و بارها آن را انجام دهد.
• و نیز نتیجه نهایی آن بسیار عالی به نظر برسد.

در ادامه به چند مورد از بهترین فعالیت های هنری برای کودکان خواهیم پرداخت.

اول : نقاشی نمکی برجسته

بعنوان یک فعالیت هنری مختص همه کودکان در تمام رده های سنی. چسب، نمک و آبرنگ یا رنگ خوراکی مایع مواد لازم برای این کار هستند.

دوم نقاشی با پاستل روغنی مخصوص کودک

با استفاده از رنگ‌های پر طراوت و ترکیب آن‌ها، می‌توانید برای جلوه نقاشی‌تان در نظر بگیرید. استفاده از پاستیل های روغنی با رنگ روغن مخصوص کودک.

سوم آفتاب گیرهای طبیعی

مثلا می‌توان با استفاده از گل یا برگ های زیبا آفتابگیر درست کرد. سپس به پنجره ها آویزان کنید. در این کاردستی بهاری یا تابستانی می توانید از یک صفحه کاغذی به عنوان قاب آفتابگیر طبیعی استفاده کنید که هر کسی می تواند بسازد.

چهارم کاغذ ضد آب

در این‌مورد از فعالیت هنری پیشنهاد می‌کنیم از مداد رنگی ذوب شده روی بوم نقاشی بریزید. سپس برای داشتن یک اثر هنری ضد آب، رنگ های شاد آبرنگ را به آن اضافه کنید. این پروژه هنری برای کودکان و بزرگسالان عالی است.

چه فعالیت های هنری خوبه با کودکان انجام‌ بدیم ؟

پنجم بازی نقاشی عقب و جلو

در این بازی که نقاشی برای بچه ها و یا بزرگسالان می‌باشد به هر شخص اجازه می دهد نقاشی‌اش را روی نقاشی شخص دیگری ترسیم کند. درواقع این بازی کم اهمیت و در عین حال تعاملی، راهی سرگرم کننده برای برقراری ارتباط از طریق خلاقیت است. همچنین گزینه خوبی برای انتظار در رستوران و مطب پزشک به شمار می آید.

ششم کاغذ ابر و باد خمیر ریش

یکی از بهترین، ساده ترین و ارزان ترین موارد برای سرگرم کردن کودک. استفاده از کاغذ ابر و باد با خمیر ریش می‌باشد. یکی از فعالیت های هنری مورد علاقه ما در هر زمانی.

هفتم رنگ پفکی نمکی

حالا چطور میشه برای کودکان رنگ پفکی نمکی بسازیم و از آن استفاده کنیم. این یک متریال هنری و تکنیک مورد علاقه کودکان در همه سنین است.

هشتم خمیر بازی و مدل سازی

یکی دیگر از بهترین فعالیت های هنری برای کودکان خمیر بازی است. ایده های خلاقانه بسیاری برای کودکان از جمله ساختن موجودات خارق العاده، استفاده از نوک انگشت، استفاده از سفره های مخصوص خمیر بازی، ساختن شکل حروف و بازی تخیلی و غیره وجود دارد.