3

دندانپزشک اطفال

دکتر مهسا رکنی ، خدمات دندانپزشکی کودکان را با کیفیت بالا در محیطی امن و مطمئن به دلبندتان ارائه می دهند .

هدف دکتر مهسا رکنی کمک به فرزند شماست که از ملاقات دندانپزشک و دستیاران دندانپزشکی احساس خوبی داشته باشند و با ارائه روش های ساده پیشگیری و تشویق به انجام مراقبت های دندانی ، از سلامت دندانی برای همیشه لذت ببرند . به این منظور ٢ مرکز دندانپزشکی ویژه اطفال و نوجوانان در ٢ نقطه تهران راه اندازی شده و هر دو مرکز مجهز به آخرین تجهیزات ویژه اطفال و بهره مندی از دستیاران دوره دیده ویژه درمان های اطفال از ٢سالگی می باشد .

درمان های دندانپزشکی اطفال و نوجوانان با توانایی و تجربه دندانپزشک در کنترل رفتاری و روش های درمانی ویژه و بهره مندی از تکنولوژی روز دنیا ، مواد و تجهیزات درمانی با کیفیت و سرعت بالا ارائه میگردد .

این مرکز یکی از مجهزترین و مدرن ترین مراکز دندانپزشکی با محیطی آرام و با رعایت کامل اصول بهداشتی ، با بیش از ۳ سال سابقه، همچون سالهای قبل جز بهترین دندانپزشک های فوق تخصصی تهران می باشد . قیمت هایی که برای این مرکز دندانپزشکی تعیین شده است بسیار مناسب و منصفانه است.

دندانپزشک اطفال خوب در تهران

ایجاد فضای مناسب جهت گروه سنی اطفال و نوجوان ( استفاده از تکنیک های درمان بدون درد ، استریلیزاسیون پیشرفته ، محیطی بسیار آرامش بخش و دلنشین برای کودک ، برخورد بسیار دوستانه و ایجاد روابطی صمیمی با کودک ، وجود اتاق بازی و سرگرمی ، اتاق جایزه  و……) امکان انجام موفق کلیه درمان های دندانپزشکی اطفال و نوجوان را دارد .

کلیه درمان های دندانپزشکی اطفال و نوجوان از قبیل ترمیم دندان های شیری ، ترمیم دندان های دایمی ، عصب کشی دندان های شیری ، عصب کشی دندان های دایمی ، روکش دندانهای شیری و دایمی ، انواع فضا نگهدار ها ، فلوراید تراپی ، فیشور سیلنت ، انجام کلیه درمانهای ارتودنسی ( متحرک و ثابت ) ، انجام می پذیرد .

ممکن است تا به حال به این موضوع فکر کرده باشید که نقش دندانپزشک اطفال چیست؟

شاید با خود بگویید با وجود دندانپزشک ، چرا کودک ما ؛ نیاز به دندانپزشک اطفال دارد ؟ دندانپزشک اطفال کار خود را از دوران کودکی تا نوجوانی انجام می دهد . آن ها تجربه و صلاحیت لازم در خصوص مراقبت از دندان ها ، لثه کودک و دهان او در کل دوره ی کودکی را کسب کرده اند. رشد دندان کودک در طول ۶ ماه اول زندگی اوست. بر این اساس کودکان در سنین ۶ یا ۷ سالگی اولین دندان هایشان جایگزین دندان های شیری می شود و دندان های دائمی او پدیدار می شوند. عدم مراقبت مناسب از دندان ها، بیماری به نام پوسیدگی ایجاد می کند، پوسیدگی دندانی بیماری است که می تواند یک عمر عوارض و مشکلات را برای فرد به دنبال داشته باشد. امروزه پوسیدگی دندان عفونی در کودکان بسیار شایع است به طوری که ۵ برابر بیشتر از کودکان مبتلا به آسم و ۷ برابر بیشتر از تب یونجه (زکام) است.

دندانپزشک اطفال,دندانپزشک آیا اطلاع دارید که امروزه دندان پزشکان از روش های دندانپزشکی ترمیمی با لیزر و دندانپزشکی بدون درد استفاده می کنند ؟

ترس از خدمات دندانپزشکی در همه مردم وجود دارد و غیر قابل اجتناب بوده و تنها راه برای جلوگیری از آن و افزایش آن در جامعه انتخاب دندانپزشک اطفال خوب خواهد بود . در مرکز دندانپزشکی دکتر رکنی ، بهترین دندانپزشک اطفال در تهران شما می توانید فرزندانتان را با اطمینان کامل به دندانپزشک اطفال خانم دکتر رکنی بسپارید و نگران ترس و استرس و اضطراب کودک خود نباشید . فرزند شما در این مرکز به راحتی مشکلش حل می شود و با دندانپزشکی اطفال بدون بیهوشی یا دندانپزشکی اطفال با سدیشن درمان می شود . در این مرکز پیشرفته ترین دستگاه ها استفاده می شود و در مرحله اول اولویت کودک شما است که خاطره بدی از دندانپزشک و دندانپزشکی در ذهن او باقی نماند و به راحتی در دفعات بعدی نیز به پزشک اطفال یا دندانپزشک مراجعه نماید و بهداشت دهان و دندان او که از نکات مهم سلامتی فرزند شماست همیشه در وضعیت مناسبی قرار گیرد .

چه نوع درمان هایی توسط دندانپزشک اطفال صورت می گیرد ؟

دندانپزشکان کودک موارد جامعی از مراقبت و بهداشت دهان و دندان می دهند که در موارد زیر به آن ها اشاره شده است :

  • بررسی بهداشت دهان و دندان نوزاد که شامل ارزیابی خطر در پوسیدگی در مادر و کودک
  • مراقبت از دندان و موارد پیشگیری از پوسیدگی های دندانی شامل : تمیز کردن و درمان با فلوراید و همچنین توصیه هایی در مورد رژیم غذایی مناسب
  • مشاوره جهت عادت های نوزادان برای مثال : استفاده از پستانک و مکین انگشت شست
  • ارزیابی و درمان زودهنگام برای ردیف کردن دندان ها ( ارتودنسی )
  • ترمیم و برطرف کردن حفره های دندان
  • تشخیص شرایط دهان و دندان مرتبط با بیماری هایی مانند : دیابت ، مشکلات قلبی که به صورت مادرزادی صورت گرفته ، آسم، زکام (تب یونجه)، پیش فعالی
  • مدیریت و بررسی بیماری های لثه و در نظر گرفتن شرایط و بیماری های معده و یا زخم معده

سوالات متداول

بهترین زمان برای اولین ملاقات دندانپزشکی فرزندم چه زمانی می باشد ؟

تعداد دندانهای شیری چند عدد است و نامگذاری آن چگونه است؟

پوسیدگی شیر خارگی یا شیشه شیر چیست؟؟

آیا قطره آهن میتواند باعث پوسیدگی دندانهای کودک من شود ؟؟برای سیاهی های آن چه کنم؟؟؟

خیر ؛ قطره آهن فقط ایجاد تغییر رنگ و سیاهی می کند که با پولیش و جرم گیری مخصوص دندان از بین می رود و برای اینکه از تغییر رنگ دوباره آنها جلوگیری کنید ، قطره را در عقب دهان ریخته و پس از آن به کودک آب بدهید بنوشد .

سوالات خود را از ما بپرسید :